ورق استیل

ورق استیل

ورق استیل

ورق استیل و یا ورق فولاد ضد زنگ به ورقه هایی از جنس استیل گفته می شود که در ابعاد 244*122 بصورت تک برگ و یا پالت های 150 عددی و یا رول ورق استیل بنا به نیاز خریدار عرضه می شود ، از این جهت که در ترکیب این نوع از فولاد از کربن و نیکل استفاده شده است و که وجود نیکل در ساختار آن باعث می شود با تشکیل اکسید نیک بر روی سطح آن در مقابل زنگ زدگی مقاوم باشد.

کاربرد و ویژگی های ورق استیل:

از ویژگی های ورق استیل می توان به براق بودن آن ، قابلیت برش راحت آن ، خم شدگی آن ، طول عمر و مقاوت آن در برابر زنگ زدگی در برابر آب و اکسید شدن ، قابل بازیافت بودن  آن اشاره کرد ، از این ورق های استیل در ساخت مخازن سوخت ، ظروف آشپزخانه ، صنایع غذایی ، صنایع نفتی ، تولید لوله های استیل ، سازه های فولادی ، صنایع ساختمانی ، میزهای استیل رستوران ها و ... می توان اشاره کرد ، از ورق های استیل می توان در تولید لوله های استیل نیز استفاده کرد.

گریدهای ورق استیل:

در گرید بندی ورق استیل با توجه به ترکیب عناصر بکار رفته در آلیاژ استیل به درجه و گریدهای مختلف تقسیم بندی می شوند این عناصر عموما : نیکل ، کروم ، گوگرد ، مولیبدم ، کربن ، منگنز ، فسفر و ... می باشند که بکار بردن هر یک از این عناصر در ساختار ورق استیل به استیلی با گرید مختلف می رسیم که کاربرد آن نیز متفاوت می باشد.

ورق استیل در گریدهای مختلفی از جمله: ورق استیل 304 ، ورق استیل 316 ، ورق استیل 321 ، ورق استیل 410 ، ورق استیل 420 ، ورق استیل 430 ، ورق استیل 309 ، ورق استیل 310 و غیره در بازار عرضه می شود .

دوستان عزیری که تمایل دارند تا در مورد قیمت ورق استیل ، قیمت ورق استنلس استیل ، قیمت ورق استیل 304 ،قیمت ورق استیل 430 اطلاع کسب کنند می توانند تا با تماس با ما از آخرین وضعیت قیمت ها اطلاع پیدا نمایند

نظرات بازدیدکنندگان