کاربرد یراق استیل

کاربرد یراق استیل

کاربرد یراق استیل

یراق کلمه ایی ترکی می باشد ، در لغت نامه دهخدا به ابزار  ، اسباب و وسایل گفته می شود ، در گویش تهرانی نیز به لوازم و اسباب و وسایلی گفته می شود که عموما درباره لوله ، قفل و دستگیره بکار می رود ، اینکه از کاربرد این یراق آلات در کجا باشد بنابر استفاده آن می باشد به عنوان مثال اگر در کنار وسایل شیشه ایی باشد می شود یراق آلات شیشه و اگر در صنایع استیل باشد می شود یراق استیل .

کاربرد یراق استیل بسیار زیاد می باشد از کاربرد آن در صنایع ساختمانی تا صنایع پزشکی ، صنایع غذایی ، صنایع نفتی و ... از ابزار ، وسایل و یراق استیل بنابر آلیاژ مخصوص خودش استفاده های گوناگونی در هر یک از این صنایع استفاده می شود.

یراق استیل به دو صورت آبکاری فابریک یعنی اینکه در کارخانه آبکاری و رنگ شده باشد و آبکاری دستی در بازار موجود می باشد که در نوع آبکاری دستی به دلیل پایین بودن کیفیت در این فروشگاه موجود نمی باشد ، از نظر جنس و متریال در دو نوع متریال سربی و استیل در فروشگاه استیلا کریمی موجود می باشد. عمده آلیاژی که در صنایع استیل استفاده می شود آلیاژ 304 می باشد که به آن آلیاژ ضد زنگ نیز گفته می شود از این نوع آلیاژ به راحتی می توان در فضای باز و جاهای مرطوب مثل حمام و استخر استفاده نمود و نگرانی از بابت زنگ زدگی و خراب شدن آن نداشت.

کاربردهای یراق استیل در صنعت ساختمان

ما استیل را در جاهای مختلفی در ساختمان می بینیم از نرده استیل گرفته تا پله استیل حفاظ استیل جالباسی استیل و آنها را در استخر ، کنار استخر ، باغ و ویلا ، آلاچیق و .. کاربرد دارد استیل به دلیل داشتن رنگ های زیبا و دلنشینی مثل سیلور ، طلایی ، دودی ، برنز مورد پسندترین مصالح ساختمانی است که استفاده می شود ، استفاده از استیل بدلیل راحتی در نصب و نگه داری طرفداران زیادی دارد ، زیبایی ، مقاومت داشتن ظاهری لوکس و جذاب این نوع فولاد در بسیاری از موارد به کاربردهای این فلز ارزشمند اضافه می کند.

در نصب لوله و قوطی استیل به یراق آلات متعددی نیاز داریم تا به سازه های مورد نظرمان دست پیدا کنیم به عنوان مثال در نصب نرده استیل در راه پله منزل یراق استیلی که عنوما استفاده می شود زانویی دو سر متحرک (دو سر زانو) یا زانویی دو سر ثابت برای اتصال دو لوله استیل به هم در زوایای مختلف بکار می رود و یا انواع استکانی کوتاه که عموما دارای سه پیچ و یا چهار پیچ در آن برای ثابت کردن استکانی قرار داده شده است از استکانی ها برای شروع کار نصب نرده استیل استفاده می شود استکانی با لوله استیلی که به آن پیچ می شود به دیگر لوازم استیل متصل می شود.

آسانسوری استیل برای نگه داشتن لوله های استیل در زاویه قائم بر روی نرده استیل استفاده می شود عموما اسانسوری استیل بر روی لوله های با ضخامت بالاتر از خودشان کار نگه داری از لوله های نازک تر را مورد استفاده قرار می گیرند .

انتهای لوله های استیل معمولا با چوپقی های مسدود می شود ، این چوپقی ها به صورت خط دار و ساده در فروشگاه استیلا کریمی آماده فروش می باشد ، زانو مفصلی یک سر لوله استیل اسم یراقی مورد استفاده در نصب نرده استیل می باشد که برای استفاده در اتصال دو لوله استیل بصورت عمودی و با استفاده از پرچ به یکدیگر استفاده می شود در ازانو مفصلی یک سر لوله استیل پیچ آلنی وجود دارد که می توان زاویه نصب ان را مطابق کاربرد آن تغییر داد .

نظرات بازدیدکنندگان